Referenční projekty

Jihlavan dnes dodává komponenty do řady letounů lokálních i světových společností. Historicky se podílel na letounech vyvíjených v Československu společnostmi jako Aero Vodochody nebo Let Kunovice. Novou kapitolu společnosti a dalšího rozvoje otevírají projekty pro Airbus, jednoho ze dvou největších výrobců letounů na světě.

CASA C-295

Bezpečně přistává díky našim aktivátorům podvozku
BTP
Military
Letoun 

CASA C-295 je dvoumotorový vojenský transportní letoun od španělského výrobce EADS-CASA. Stroje CASA C-295 se vyrábějí v několika variantách. Letoun dovede přepravit až 71 vybavených vojáků (či 49 výsadkářů) nebo tři lehká vozidla, například typu Land Rover. Vzdušné síly AČR obdržely 4 kusy typu C-295M.

Dodávky aktuátoru blokování nákladní rampy letounu CASA C295M  jsou součástí BTP projektu pro firmu CESA AERO.
Vojenské zaměření představuje v obchodní praxi nižší a hůře predikovatelné oběmy prodejů a z toho plynoucí nižší tlak na cenu ve srovnání s projekty komerčních letounů.
 Jihlavan je singlesource dodavatelem aktuátoru blokování nákladní rampy.

Projekt 

Projekt pro firmu CESA Aero byl jedním z pilotních v oblasti BTP dodávek pro dodavatelský řetězec Airbus / EADS a představuje tak pro Jihlavan významný krok v naplnění dlouhodobé obchodní strategie. Vzhledem k vojenské povaze projektu mají přístroje vysoké technické požadavky na technické vlastnosti a podmínky testování. Roční dodávky letounů se pohybují v rozmezí 10-25 kusů.

Certifikace