Světový partner a evropský lídr

Firemní vizí je stát se vyhledávaným světovým partnerem a středoevropským lídrem v oblasti vývoje, výroby a servisu leteckých hydraulických přístrojů, elektromechanických vzpěr, kol, brzd a dalších leteckých celků.

Firemní vize

Značka Jihlavan od roku 1952

Na počátku byla výroba společnosti založena na licenčních programech pro letadla IL-10, Yak-14, IL-14. Od roku 1952 již byly hydraulické přístroje dodávány pod vlastní značkou Jihlavan (mj. přístroje pro MiG-15, MiG-19 a MiG-21).

Ve druhé polovině 20. století si Jihlavan vybudoval silnou kompetenci nejen jako výrobce, ale také jako vývojář. Dodávané hydraulické komponenty a systémy pro letouny jako např. Turbolet L 410, L-39 Albatros nebo L-159 ALCA byly navrženy a vyvinuty přímo v Jihlavanu pro letecké finalisty.

Novodobá éra ve znamení úspěchů

V současnosti je Jihlavan moderní firmou využívající špičkových technických znalostí a dovedností svých více než 170 zaměstnanců.

Strategie společnosti je definována stávajícím vlastníkem a jednoznačně zaměřená na obor letectví, které dnes tvoří 85% tržeb.

Významné investice do technologií a zaměstnanců umožnily Jihlavanu získat náročné certifikace a zařadit se tak do dodavatelského řetězce světových finalistů pro Airbus a další komerční i dopravní letouny.

V rámci vlastního vývoje byla úspěšně zahájena sériová výroba 28 přístrojů pro letoun L410 New Generation finalisty Aircraft Industries (LET Kunovice). V rámci vlastního vývoje je rovněž dokončován vývoj a dodávky prototypů pro 34 hydraulických přístrojů, elektromechanické vzpěry, kola a brzdy nového cvičného letounu L-39 Next Generation finalisty Aero Vodochody.

 

Ve faktech

FIRMA JE AKCIOVOU SPOLEČNOSTÍ S ČESKÝM KAPITÁLOVĚ SILNÝM VLASTNÍKEM ZAMĚŘENÝM NA OBOR LETECTVÍ.
FIRMA SE NACHÁZÍ V KRAJSKÉM MĚSTĚ JIHLAVA SE SNADNÝM PŘÍSTUPEM Z DÁLNICE D1 MEZI PRAHOU A BRNEM.
OBRAT SPOLEČNOSTI ZA ROK 2020 ČINIL PŘES 243MIL KČ.
Výrobní plocha společnosti činí
22 000m2 z celkových
40 000m2 areálu.

Vedení společnosti

Mgr. Karel Řezníček

Generální ředitel

Ing. Jan Svoboda

Ředitel logistiky

Lucie Gaud

Programová ředitelka

Ing. Petr Jirásek

Finanční ředitel

Ing. Jaroslav Berka

Technický ředitel

Ing. Petr Lízal

Obchodní ředitel

Ing. Petr Veselý

Vedoucí kvality