Referenční projekty

Jihlavan dnes dodává komponenty do řady letounů lokálních i světových společností. Historicky se podílel na letounech vyvíjených v Československu společnostmi jako Aero Vodochody nebo Let Kunovice. Novou kapitolu společnosti a dalšího rozvoje otevírají projekty pro Airbus, jednoho ze dvou největších výrobců letounů na světě.

L39 Albatros

Bezpečně přistává díky našim aktivátorům podvozku
BTS
Military
Letoun 

L39 je jeden z prvních typů  cvičného proudového letadla druhé generace s dvouproudovým motorem vyvinutým Aerem Vodochody. Tento letoun byl v 70. a 80. letech 20. století součástí leteckého parku letectev tří desítek států. Dodnes zůstává nejpoužívanějším proudovým výcvikovým letounem na světě.
Jedná se o všestranný letoun určený pro základní, pokračovací i bojový letecký výcvik. Může být rovněž použit v některých verzích jako lehký bitevní letoun.

  • Historicky nejúspěšnější cvičný vojenský letoun na světě (přes 2500 vyrobených ks)
  • U jeho následovníka L39NG je Jihlavan partner pro všechny silové hydraulické přístroje (36 typů) elektromechanické vzpěry, kola a brzdový systém
  • Leton L39NG má díky kvalitnímu marketingu a agresivní cenové politice vysoké šance na opětovný úspěch. První vzlet je plánován na konec roku 2018.
Projekt 

Pro první generaci letounu byl Jihlavan v rámci koncernu Technometra na konci 60.let 20. století vývojovým partnerem pro všechny silové hydraulické přístroje. Dodnes poskytuje naše společnost servis a náhradní díly zbytkové flotile o velikosti cca 700 letounů.
Jihlavan je zapojen i do vývoje novéh letounu L39 NG. 30 druhů prototypů nově vyvinutých přístrojů  bude dodáno do konce roku 2017. Jsme vývojovým partnerem pro  letecké celky kol, brzd, táhlových vzpěr a hydraulických rozvaděčů, jejichž prototypy budou dodány do pololetí roku 2018.
Sériové dodávky všech nově vyvinutých přístrojů naplánovány do konce roku 2020.

Certifikace 

EASA Part-145

Nařízení Komise (ES) č. 2042/2003. Údržba civilních letadlových celků rozsahu C12 a C17