Referenční projekty

Jihlavan dnes dodává komponenty do řady letounů lokálních i světových společností. Historicky se podílel na letounech vyvíjených v Československu společnostmi jako Aero Vodochody nebo Let Kunovice. Novou kapitolu společnosti a dalšího rozvoje otevírají projekty pro Airbus, jednoho ze dvou největších výrobců letounů na světě.

L39NG

Vývoj kompletní hydrauliky pro nejúspěšnější cvičný vojenský letoun na světě
BTS
Military
Letoun 

L39 je jeden z prvních typů cvičného proudového letadla druhé generace s dvouproudovým motorem vyvinutým Aerem Vodochody. Tento letoun byl v 70. a 80. letech 20. století součástí leteckého parku letectev tří desítek států. Dodnes zůstává nejpoužívanějším proudovým výcvikovým letounem na světě.
Jedná se o všestranný letoun určený pro základní, pokračovací i bojový letecký výcvik. Může být rovněž použit v některých verzích jako lehký bitevní letoun.

  • Historicky nejúspěšnější cvičný vojenský letoun na světě (přes 2500 vyrobených kusů)
  • U jeho následovníka L39NG je Jihlavan partnerem pro všechny silové hydraulické přístroje (36 typů) elektromechanické vzpěry, kola a brzdový systém
  • Leton L39NG má díky kvalitnímu marketingu a agresivní cenové politice vysoké šance na opětovný úspěch. První vzlet je plánován na konec roku 2018
Projekt 

Pro první generaci letounu byl Jihlavan v rámci koncernu Technometra na konci 60.let 20. století vývojovým partnerem pro všechny silové hydraulické přístroje. Dodnes poskytuje Jihlavan servis a náhradní díly zbytkové flotile o velikosti cca 700 letounů.
Jihlavan je zapojen i do vývoje nového letounu L39 NG. 30 druhů prototypů nově vyvinutých přístrojů  bude dodáno do konce roku 2017. Jihlavan je vývojovým partnerem pro letecké celky kol, brzd, táhlových vzpěr a hydraulických rozvaděčů, jejichž prototypy budou dodány do poloviny 2018.
Sériové dodávky všech nově vyvinutých přístrojů naplánovány do konce roku 2020.