Referenční projekty

Jihlavan dnes dodává komponenty do řady letounů lokálních i světových společností. Historicky se podílel na letounech vyvíjených v Československu společnostmi jako Aero Vodochody nebo Let Kunovice. Novou kapitolu společnosti a dalšího rozvoje otevírají projekty pro Airbus, jednoho ze dvou největších výrobců letounů na světě.

Referenční projekty

BTP
Large commercial

Do výroby Airbusu A350 XWB je Jihlavan zapojen jako Tier -2 dodavatel tří leteckých hydraulických celků, z nichž dva dodává výhradně (tzv. single source). 

BTP
Large commercial

Jihlavan je výhradním („single source“) dodavatelem 14 typů hydraulických pojistek a ventilů pro většinu typů letounů Airbus.

BTP
Military

Tento projekt pro firmu CESA Aero byl jedním z pilotních v oblasti BTP dodávek pro dodavatelský řetězec Airbus a představuje tak pro Jihlavan významný krok v naplnění dlouhodobé obchodní strategie.

BTP
Small regional

Projekt byl převeden do Jihlavanu na základě třístranné dohody mezi Technometrou Radotín, Cirrus Aircraft a Jihlavanem.
Cirrus Aircraft se stal na základě této dohody vlastníkem designu k hydropneumatickému tlumiči a Jihlavan vlastníkem sériové výrobní dokumentace.

BTP
Military

Projekt pro firmu CESA Aero byl jedním z pilotních v oblasti BTP dodávek pro dodavatelský řetězec Airbus / EADS a představuje tak pro Jihlavan významný krok v naplnění dlouhodobé obchodní strategie.

BTS
Military

Pro první generaci letounu byl Jihlavan v rámci koncernu Technometra na konci 60.let 20. století vývojovým partnerem pro všechny silové hydraulické přístroje. Dodnes poskytuje Jihlavan servis a náhradní díly zbytkové flotile o velikosti cca 700 letounů.

BTS
Small regional

Jihlavan byl na konci 60. let v rámci koncernu Technometra vývojovým partnerem pro pro většinu hydraulických  silových přístrojů. 

BTS
Small regional

Projekt byl dotačně podpořen MPO, což určitě poznamenalo komerční a marketingové parametry letounu. Finalistou projektu se stala vývojová kancelář Evektor bez  sériových výrobních kapacit.

BTS
Military

Jihlavan byl vybrán na konci devadesátých let  finalistou Aero Vodochody jako dodavatel  většiny silových hydraulických přístrojů pro projekt lehkého bojového letounu L159 ALCA., Projekt byl obchodně podpořen objednávkou 72 strojů ministerstvem obrany ČR.

BTS
Small regional

Jihlavan byl na konci 60. let  v rámci koncernu Technometra vývojovým partnerem pro většinu hydraulických silových přístrojů.
Pro L410 NG bylo novu vyvinuto 12 přístrojů podvozku v moderním nerezovém provedení, servořízení příďového podvozku, táhlové vzpěry klapek a křidélek.

BTS
Military

Pro první generaci letounu byl Jihlavan v rámci koncernu Technometra na konci 60.let 20. století vývojovým partnerem pro všechny silové hydraulické přístroje. Dodnes poskytuje naše společnost servis a náhradní díly zbytkové flotile o velikosti cca 700 letounů.