Referenční projekty

Jihlavan dnes dodává komponenty do řady letounů lokálních i světových společností. Historicky se podílel na letounech vyvíjených v Československu společnostmi jako Aero Vodochody nebo Let Kunovice. Novou kapitolu společnosti a dalšího rozvoje otevírají projekty pro Airbus, jednoho ze dvou největších výrobců letounů na světě.

Airbus A350 XWB

Výhradní dodavatel pro vybrané komponenty pro nejmodernější dopravní letoun na světě
BTP
Large commercial
Letoun 

Airbus A350 XWB je nejnovější a nejmodernější letoun společnosti Airbus. Tento dvoumotorový proudový širokotrupý dopravní letoun na dlouhé vzdálenosti je přímou odpovědí Airbusu na projekt Dreamliner konkurenčního Boeingu.
Je sestaven z více jak 70 % pokročilých materiálů, z toho 53% tvoří uhlíkové kompozity. To z něj dělá velmi lehké a na provoz úsporné letadlo.
Letoun může v základních variantách převážet 270 až 350 cestujících. První letouny byly nasazeny do provozu v roce 2015 a ve své flotile je dnes provozuje 44 uživatelů

  • Nejnovější a nejmodernější dopravní letoun společnosti Airbus
  • Jihlavan jako výhradní („single source“) dodavatel pro dvě ze tří dodávaných komponent
  • Strategicky významná zakázka pro dodávky dalším významným světovým výrobcům dopravních letounů
  • Dlouhodobá zakázka pro společnost Jihlavan na dalších 6 až 8 let s možností prodloužení
Projekt 

Do výroby Airbusu A350 XWB je Jihlavan zapojen jako Tier -2 dodavatel tří leteckých hydraulických celků, z nichž dva dodává výhradně (tzv. single source). 
Zapojení do projektu bylo možné díky novým technologiím a investicím do výroby, a to především do portfolia speciálních chemických procesů (mj. povrchových úprav a nedestruktivních zkoušek).
První dodávky aktuátoru zlamovací  vzpěry A350 proběhly v roce 2010. První dodávky prototypů aktuátorů dvířek hlavního a příďového podvozkuA350 probíhají od října 2016. V obou případech se jedná o dlouhodobé kontrakty na 6 až 8 let s možností jejich dalšího prodloužení. 
O významný projekt se jedná i z pohledu celkových tržeb. Po plném náběhu montážního taktu Airbus A350 bude roční objem činit více než 100 mil Kč. 
K počátku roku 2017 měl Airbus více jak 800 potvrzených objednávek na nové letouny typu A350.