Referenční projekty

Jihlavan dnes dodává komponenty do řady letounů lokálních i světových společností. Historicky se podílel na letounech vyvíjených v Československu společnostmi jako Aero Vodochody nebo Let Kunovice. Novou kapitolu společnosti a dalšího rozvoje otevírají projekty pro Airbus, jednoho ze dvou největších výrobců letounů na světě.

Airbus A400M

Pilotní projekt při vstupu do dodavatelského řetězce Airbusu
BTP
Military
Letoun 

Airbus A400M je vojenský transportní letoun vyvíjený společností Airbus Military.  Jedná se o první Airbus vyvíjený cíleně pro vojenské účely. 
Letouny byly objednány Francií, Německoem, Španělskem, Velkou Británií, Belgií, Lucemburskem a Tureckem. Několik letounů bylo rovněž dodáno do Chile, Malajsie a JAR. První dodávky proběhly v roce 2009.
Airbus A400M by měl postupně nahradit v příslušných zemích letouny C-130 Hercules a C-160 Transall, čímž dojde jak ke zvýšení přepravní kapacity, tak doletu.

  • Dodávky 4 přístrojů pro A400M jsou součástí BTP „build to print“ projektu pro firmu CESA AERO.
  • Jihlavan je výhradním („single source“) dodavatelem tří hydraulických aktuátorů nákladní rampy a nákladních dveří.
Projekt 

Tento projekt pro firmu CESA Aero byl jedním z pilotních v oblasti BTP dodávek pro dodavatelský řetězec Airbus a představuje tak pro Jihlavan významný krok v naplnění dlouhodobé obchodní strategie. Vzhledem k vojenské povaze projektu mají přístroje vysoké technické požadavky na technické vlastnosti a podmínky testování. Roční dodávky letounů se pohybují v rozmezí 10 až 25 kusů.