Referenční projekty

Jihlavan dnes dodává komponenty do řady letounů lokálních i světových společností. Historicky se podílel na letounech vyvíjených v Československu společnostmi jako Aero Vodochody nebo Let Kunovice. Novou kapitolu společnosti a dalšího rozvoje otevírají projekty pro Airbus, jednoho ze dvou největších výrobců letounů na světě.

EV-55

Vývoj přístrojů pro víceúčelový dopravní letoun
BTS
Small regional
Letoun 

Evektor EV-55 Outback je malý český dvoumotorový turbovrtulový víceúčelový dopravní letoun vyvinutý kunovickým Evektorem. První vzlet se uskutečnil v roce 2011. 

Jihlava je partnerem pro vývoj a případnou sériovou výrobu 26 hydraulických a elektromechanických přístrojů moderní konstrukce na bázi nerezových materiálů.

Projekt 

Projekt byl dotačně podpořen MPO, což určitě poznamenalo komerční a marketingové parametry letounu. Finalistou projektu se stala vývojová kancelář Evektor bez  sériových výrobních kapacit. Firma Evektor po krátké epizodě pokusu o vojenskou certifikaci našla malajského finančního partnera pro certifikaci EASA. Po zhruba 2/3 certifikačních byl proces certifikace pro nendostatek financí pozastaven a nyní se hledá nový partner.